Pozdrów mnie.

Nadużywane, wyeksploatowane do granic grzeczności i zawracania dupy. Pozdrawiam – taka formułka, znamy również wersje skróconą :  pozdro, pzdr. Przez wielu stosowana bez umiaru  w imię zasady uprzejmości nadmiernej, natarczywej wręcz. Znam przypadki w których rozmówca każda swoja wypowiedz kończy tym słowem. Również wtedy gdy wymiana zdań to nic innego jak regularna bitwa na słowa, bluzgi i hejty, tzw pojazdy.

Uporczywe wklepywanie tego pozdrowienia w wiadomości z przeświadczeniem, że dzięki temu zajebistość pozdrawiacza wskoczy na wyższy level. Poziom na którym jego charyzma i przyjacielskie nastawienie do innych jest poza wszelka dyskusją. Jeśli pozdrawia serdecznie to  pozostaje mi jedynie rozpłynąć się ze szczęścia i słodyczy bo zaszczyt mnie kopie bezkonkurencyjny.Takich przymilnych pozdrawiaczy zawsze mamy mocną grupę żyjąca zgodnie z zasada: Jeśli nie pozdrowisz to powiedzą żeś cham.

6 komentarzy

 1. ~paczucha · 7 listopada 2013 Odpowiedz

  Spoko, masz u mnie jak w banku. Pozdr.

 2. ~Maksymilian · 7 listopada 2013 Odpowiedz

  Kiedy z kimś rozmawiam w realu to prawie nie używam pozdrawiam ani pozdro, chyba, że gadam z kimś przez telefon albo skype. Ale pisząc w necie jakoś tak przeważnie na końcu swoich komentarzy piszę pozdrawiam. Myślę, że lepsze to niż używanie przerywnika zdań czyli słowa k.rwa albo kończenia każdego zdania pytaniem nie? tak?

 3. ~Patricius · 8 listopada 2013 Odpowiedz

  Cytując mojego mentora od logiki „każdy inaczej interpretuje słowa w zależności od sytuacji oraz stanu umysłu”. Ciebie może to słowo irytować, innych nie. Jeśli ja piszę „Pozdrawiam” to próbuję powiedzieć, że o kimś pamiętam i nie jest mi obojętny. Nie uważam, że jest to lizanie dupy albo robienie tego dlatego, że tak robią wszyscy.

 4. ~lamusinska · 30 listopada 2013 Odpowiedz

  Nasz kolejny grzecznościowy szczyt hipokryzji. Osobiście wolę szczere „spierdalaj” niż sztuczne i wymuszone „pozdrawiam”. Wystarczy że wszystko inne jest już plastikową papką marnej jakości, chociaż słów by oszczędzono.

Zostaw odpowiedź