Blogi nawiedzone – listopad 2013

Nawiedzam blogi, czytam, czasem skomentuje. Zdarza mi się trafić na takie, które warto nawiedzić po raz kolejny i kolejny. Ich autorzy po prostu na to zasługują. Blog żeby istnieć potrzebuje czytelników, dlatego tworze listę linków w które warto kliknąć. Będę ją aktualizował na bieżąco . Tak mi dopomóż Czas i Chęci.

 

popołudniami

Jeden z pierwszych blogów na jakie trafiłem, jego autorka  opisuje go tymi słowami: „Popołudniowe rozważania, zapiski, rozmyślania o wczorajszym jutrze i dzisiejszej przyszłości, o rozmowach przypadkiem usłyszanych i tych osobiście przeprowadzonych…”

Polecam wpis :Ludzi podział, zapisków kolejny rozdział

 

 Wyjście z jaskini na Słońce

Maksymilian  8 marca 2013 we wpisie pod tytułem „Początek…” napisał:” Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika.. Nie mam nazwy DDA w tytule bloga ani opisie. Wynika to z tego, że założyłem bloga żeby pisać o różnych tematach jakimi się interesuję a nie o samym syndromie DDA i wynikających z niego konsekwencjach. Niemniej jednak fakt bycia dzieckiem alkoholika wywarł wielki wpływ na moje życie, dlatego będę poruszał także ten temat..”

Polecam wpis: Czy mamy prawo do prywatności?

 

paczucha.blog

Ten blog 17 listopada 2013 roku obchodził swoje 9 te urodziny. Większość poczytnych blogów pisanych od co najmniej kilku lat wygląda jak słupy ogłoszeniowe. Reklamy lub kampanie reklamowe, wpisy sponsorowane. Nie twierdze, że to źle i uwłacza autorom, taki znak czasów chyba. Na paczucha.blog tego nie znajdziesz, ale za to dużo wartościowej treści i oddanych czytelników – owszem.

Polecam wpis: Rocznicowo

 

Patricius

Patricius czyli Patryk Moros .”Ponoć jak ktoś nie potrafi dobrze mówić, to potrafi świetnie pisać. Jestem najlepszym przykładem na obalenie tej teorii. Ani ze mnie świetny mówca, ani dobry pisarz. To czy godzę się na taki obrót spraw to już inna kwestia, dlatego powstał ten blog.”

Nie wiem jaki  z Niego mówca, ale wiem już że pisać potrafi.

Polecam wpis:Żegnaj świecie, witaj świecie

 

piętnasta-piętnaście

Autor tego bloga ukrywa się pod pseudonimem ktomasz999. „Mój blog nie jest pamiętnikiem, sporo w nim fikcji, jakieś wiersze, lepsze czy gorsze wpisy. Często to przemyślenia ubrane w narrację. A ja? – Jestem, kim jestem. Rozdaję za darmo swoją prywatność.”

Rozdaje ją w taki sposób, że czytam z zaciekawieniem jak wciągającą powieść.

Polecam wpis:Spotkanie
Perły z lamusa

 Autorka tego bloga ukrywająca się pod nickiem lamusinska w swoim pierwszym wpisie oznajmia: „Ktoś jeszcze pamięta ten program w TVP? A może nawet ktoś go lubił? Ja na pewno. Ale nie będzie tylko o filmach z lamusa. Będzie z lamusa – o wszystkim. Bo od tego programu zaczęła się moja miłość (bez obaw, nie do Zygmunta Kałużyńskiego, choć miło go wspominam;)) do klimatu starych filmów, Franka Sinatry i wszelkich przedmiotów, które mi się z tym kojarzą. A że dodatkowo kocham ciuchy i buty, no to wiadomo…że bez tego się nie obejdzie!”

Pamiętam program „Perły z lamusa”, lubię klimat o którym ten blog traktuje. I mało tego, zostałem nawet zapewniony, że będzie dużo o Franku:)

Polecam wpis:Bo ważna jest pasja


weneed2talk.blog.pl

Porozmawiajmy… czyli blog dyskusyjny współtworzony przez Katarzynę Helenę Grzegorska – pisząca teksty  i Marcina Połczyńskiego – ilustrator. Bardzo mi się podoba to połączenie ciekawego tekstu i intrygujących ilustracji. Bardzo zazdroszczę ludziom, że potrafią tak rysować i malować. Ten blog po prostu musiał trafić na moja listę.

Polecam wpis:Happiness Is Easy dla którego inspiracją były odpowiedzi udzielone autorce na pewnym forum.W pytaniu zawarła prośbę o podzielenie się jednym marzeniem.

 

Po zachodzie

To niewątpliwe blog na którym widać pasje i kreatywność autorki. Pisze i doradza gdzie znaleźć rzeczy niepowtarzalne i jak  dać im „drugie życie”, dzieli się wiedza jak zmienić przestrzeń w przyjazna dla wszystkich domowników.

„Ludzie wydają setki tysięcy złotych aby wybudować i wyposażyć dom. Szukają, kupują, kopiują, a potem okazuje się, że nie o tym marzyli i co gorsza – efekt nie wzbudza zachwytu gości. Mój blog jest o tym, jak dobrze czuć się w czterech kątach. Jak nadać domowi Duszę.”

Polecam wpis: Mieszkanie dla studenta

 

 

Kolejne wkrótce…

 

 

12 komentarzy

 1. ~alik · 21 listopada 2013 Odpowiedz

  — nawiedzasz blogi….. no przyznam trochę strasznie to brzmi…. dla mnie… oczywiście polecane — przeczytam….

 2. ~Maks · 21 listopada 2013 Odpowiedz

  Dzięki za polecanie mojego bloga:)
  Nie pozostaje mi w takim razie nic innego jak trzymać odpowiedni poziom i pisać posty, które będą kogoś interesować.
  Pozdrawiam:)

 3. ~Asia · 22 listopada 2013 Odpowiedz

  Dzięki wielkie :) Ty to po nocy nawiedzasz, ale czasem takie nocy czytanie lepiej trafia do człowieka, bo jest cisza, spokój i już :)

  • uglywriter · 22 listopada 2013 Odpowiedz

   Zgadzam się. Można w spokoju poczytać, popisać.Zaduma się człowiek i dobrze się śpi tylko wstać do pracy na czas już gorzej :)

 4. ~lamusinska · 25 listopada 2013 Odpowiedz

  Bolszoj spasiba:) Tym bardziej mi miło, że mnie się Twoje pisanie bardzo spodobało.

 5. ~ktomasz999 · 27 listopada 2013 Odpowiedz

  Dzięki za nawiedzanie mojego bloga. I za polecenie go.
  Zapewne zrobię podobnie :)

 6. ~Emma · 30 listopada 2013 Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za odwiedziny, komentarze i polecenie mojego bloga. Pozdrawiam i zapraszam częściej Iza pozachodzie.pl

Zostaw odpowiedź