Co jest z tym dziadkiem ?:)

Podobno naukowcy wyliczyli że ludzkie ciało jest zaprojektowane na przeżycie 120 lat. Większość nie dożywa nawet połowy tego dystansu. Schodzą na zawał, raka, wyniszczają się nałogami. Co jest z tym dziadkiem? Antoni  Huczyński  po prostu dba o siebie i żyje w zdrowiu i radości już 91 lat:)

 

Przykład drugi, Władysław Kreid lat 91 pracuje w międzynarodowej korporacji.


http://natemat.pl/52867,ma-91-lat-i-jest-specjalista-w-miedzynarodowej-korporacji-nie-jestem-fighterem-wywiad

Takich przykładów znajdziesz w internetach wiele niech będą motywacja a nie chwilowa ciekawostką.Tego sobie i Tobie życzę:)

12 komentarzy

 1. ~lamusińska · 6 stycznia 2014 Odpowiedz

  Warto czasem posluchac kogoś starszego, zwłaszcza, jeśli pochodzi z pokolenia, ktore przeżyło wojnę. Powaznie się zastanawiam nad wprowadzeniem w życie diety pana Huczyńskiego:)

 2. ~Maks · 6 stycznia 2014 Odpowiedz

  Ja staram się żyć zdrowo, bo nie palę, nie piję często, nie zażywam narkotyków, nie jem prawie w ogóle fastfoodów, uprawiam sport.
  Ale zawsze wiele spraw można poprawić. Na przykład powinienem jeść mniej słodyczy, a więcej owoców i warzyw. Mógłbym też częściej uprawiać sport. Dobrze by było też mniej się przejmować, stresować, napinać, bo wiele chorób powstaje z powodu stresu, zamartwiania się, niepotrzebnego wkurzania się.
  Myślę, że życie 120 lat jest jak najbardziej możliwe tylko trzeba zdrowo jeść, dużo ćwiczyć i być pogodnym, a nie nerwowym.
  Pozdrawiam:)

 3. ktomasz999 · 7 stycznia 2014 Odpowiedz

  Wolałbym nie żyć zbyt długo. – W moich oczach większość Starości jest straszna, pochowana po domach, szpitalach… Ciekawie słyszeć o tym, że ktoś dożył sędziwego wieku w zdrowiu.
  Chciałem umrzeć młodo, nie udało się. Teraz perspektywa się zmieniła, Dziecko w drodze, kredyt, który muszę spłacić. Bardziej dbam o siebie.
  Ale nie wiem, czy to coś pomoże. – Żyjemy tyle, ile nam dane…

  Pozdrawiam – KT.

  • uglywriter · 1 lutego 2014 Odpowiedz

   Tak , starość jest straszna teraz. Ostatnio widziałem tu na osiedlu taka parkę staruszków, ciągnęli wózek na złomowisko, puszki, makulatura druty jakieś.Ale uśmiechnięci i za ręce się trzymali, ciągnąc to swoje życie wspólnie jakie by nie było.

 4. ~Patryk Moros · 8 stycznia 2014 Odpowiedz

  Nie ma sposobu. Mój pradziadek żył lat 91. Alkoholik, paczka fajek dziennie. Zmarł po powikłaniach pooperacyjnych. Trzeba mieć po prostu coś w genach i tyle :)

 5. ~Jej Subiektywność · 9 stycznia 2014 Odpowiedz

  mnie się wydaje, że to głównie nastawienie i osobowość o tym decydują- jeśli ktoś się nie zamartwia, nie przejmuje, myśli pozytywnie to jest zdrowszy, ma więcej energii a co za tym idzie- żyje dłużej.

 6. ~Asia · 10 stycznia 2014 Odpowiedz

  Jest od kogo brać przykład, ale zgadzam się też z Patrykiem, bo nie wszystko zależy od nas, niestety…

 7. ~Tomasz z Gdyni · 18 stycznia 2014 Odpowiedz

  Myślę, że główną przyczyną, przez którą nie dożywamy tak sędziwego wieku jest stres. Oczywiście, zdarzają się przypadki długowieczności, mimo, że ktoś całe życie niszczy swój organizm przez różnego typu używki, jednak są to wyjątki.

Zostaw odpowiedź