Grażka.

Sunflower

Wpis ze słonecznikiem. Jakoś tak mi się kojarzy pole słoneczników z muzyką tego zespołu. Domowe Melodie, tak się zwie  ten zespół właśnie.Taka pozytywna jazda, dobry flow jak to się teraz mówi. Bo tak się mówi prawda?

Najpierw usłyszałem Grażkę na YouTube, tak  przypadkiem, szukając czegoś całkiem innego. Pewno muzyki z lat 90, może Garbage bo też na G. No raczej, tamtej muzyki z tamtych lat właśnie, aż tu nagle – miłe odkrycie. Uwielbiam takie akcje i pozytywne, muzyczne zaskoczenia.

Nie tylko ja Grażke szybko polubiłem. Chałupniczym sposobem nakręcone teledyski, zebrały tak mocny odzew,że to warszawskie trio po kilku miesiącach zaczyna grać koncerty, a przed klubami w całej Polsce ustawiają  się tłumy. Na adres mailowy zespołu spływają tysiące próśb : chcemy płytę!

Grażka debiutuje na drugim miejscu Listy Przebojów Trójki, potem miejsce pierwsze i przez kilka tygodni Domowe Melodie nie schodzą z podium. Szał po prostu panie i panowie. Po raz kolejny siła internetu daje znać o sobie. I dobrze.

To niewątpliwe taki owoc naszych czasów. Zaczynając od muzyki, przez jej promocje, dystrybucje nagrań, info koncertowe, aż po reakcje fanów – prawie cała działalność Domowych Melodii przenosi się do internetów. Zespół, który świadomie unika pośredników, niemal nie udziela wywiadów mediom tradycyjnym. Świat bez wytwórni płytowej, prasy i telewizji – wystarcza sieć i publiczność.

A zatem droga publiczności zachęcam do zapoznania się:

Domowe Melodie trudno zaszufladkować do konkretnego gatunku muzycznego. Trochę kabaretu, piosenki autorskiej, miejskiego folku i nawet współczesnej alternatywy. A przede wszystkim niczym nie skrepowana naturalność i  bezpretensjonalność.

Domowe Melodie, jak sama nazwa zespołu wskazuje, to  muzyka w konwencji lo-fi czyli zagrana i nagrana w warunkach domowych.  Łapcie linki :)

 

 

A jakie są Wasze odkrycia muzyczne, którymi chcielibyście się podzielić?

8 komentarzy

 1. ~ulabrzydula · 27 kwietnia 2014 Odpowiedz

  Kiedyś polecałam „Grażkę” u mnie na blogu :) Mega!

 2. ~Mucha42 · 28 kwietnia 2014 Odpowiedz

  I niech nie mówią że nie ma u nas zdolnych młodych ludzi, nie potrzebują być w telewizji. Aż miło słuchać.

 3. anna · 29 kwietnia 2014 Odpowiedz

  A ja Grażkę też bardzo lubię. Pierwszy raz słyszałam w radiu. :)

  PS Próbowałam wysłać do Ciebie wiadomość na e-maila, ale wraca do mnie z jakimś błędem. Czy mógłbyś się do mnie odezwać?

 4. ~Małgorzatka · 29 kwietnia 2014 Odpowiedz

  A tak, tak, zauważyłam, że o tej kapeli robi się coraz głośniej. I chyba słusznie – są naprawdę jedyni w swoim rodzaju. Może nie do końca jest to moja muza (lubię bardziej rockowe, czasem nieco cięższe brzmienia), ale od czasu do czasu chętnie posłucham – bo i sama muzyka, i teksty zasługują na uwagę. No i te „teledyski” – miodzio!!!

  Pozdrawiam ciepło!

Zostaw odpowiedź