Inferno

Book by #candlelight #fire #dan #brown #inferno #lovethisbook #gothic #eerie #shadows #darkness #dark #night #nightshot #nightphotography #ig #igers #instapix #dailypix #instadark #mustread #2013 #june #summer

Często i gęsto słyszy się  o tym, że jest nas za dużo. Nas – zjadaczy, pozyskiwaczy surowców, niszczycieli i śmierdzieli takich, zanieczyszczających przyrodę swoimi durnymi zachciankami. Nas ludzi, którzy po prostu sobie żyją, jest więcej niż planeta Ziemia jest w stanie wyżywić i ubrać.

Są tacy dla których – to nie żart ;) wszelkie teorie spiskowe dotyczące: NWO – Nowego Porządku Świata, Iluminatów to żadne bzdury tylko fakt, który dokonuje się na naszych oczach.

Inferno – Dana Browna to książka, która właśnie o tym traktuje. Pierwsza książka tego autora jaka przeczytałem. Wcześniej obejrzałem „Kod Da Vinci” i „Anioły i Demony”, bardzo ciekawe filmy na podstawie powieści Browna. I muszę się przyznać, że po tej lekturze z większym zaciekawieniem będę śledził wszelkie spiskowe teorie. Polecam Teorie spiskowe Jessego Ventury , byłego gubernatora U.S.A. – naprawdę mocny materiał.

Znajomi twierdza, że Dan Brown skończył się na Kodzie Da Vinci. Jednak polecili mi Inferno tzn że nie jest z nim tak źle, chociaż można dostrzec kilka schematów którymi posłużył się w Kodzie i Aniołach, ale czy to zarzut dowiem się czytając te pozycje. Po tych trzech tytułach na pewno można spodziewać się: zagadki stanowiącej zagrożenie dla świata, pięknej kobiety pomagającej głównemu bohaterowi, tajemniczych symboli, ucieczek i pościgów.

Oto moja kolejna nie-recenzja po prostu chwale się, że przeczytałem.
I twierdze – czas z ta książka zmarnowany nie będzie.

uglywriter

8 komentarzy

 1. ~Karola Franieczek · 1 grudnia 2014 Odpowiedz

  Znam takich, którzy zarzucają Brownowi pewien powtarzalny schemat, że już nic nowego nie wymyśla., etc. Niemniej jednak, jego powieści (czasami z wręcz absurdalnymi fragmentami) czyta się szybko, są wciągające. Ja osobiście bardzo lubię i pochłonęłam wszystkie. :) Polecam Ci też Zwodniczy punkt i Twierdzę szyfrów.

 2. ~Dziewczyna z Tatuażem · 1 grudnia 2014 Odpowiedz

  Czytałam :D
  I też mi się bardzo podobało :)

  Lubię książki które wciągają i każą się skupić, myśleć.

 3. ktomasz999 · 1 grudnia 2014 Odpowiedz

  Nie jestem zwolennikiem spiskowej teorii dziejów. Raczej Czasu, który nadchodzi taki, lub inny.
  Ale książki warto czytać, chociaż próbowałem się „przegryźć ” przez „Kod da Vinci”. Nie udało się.
  Może to inna poetyka?
  Pozdrawiam.

 4. ~Mona Lisa · 2 grudnia 2014 Odpowiedz

  Czytałam, ale jedyną powieścią Browna, która naprawdę mnie porwała, były „Anioły i Demony”.

 5. ~Buster · 2 grudnia 2014 Odpowiedz

  Tak się zabieram do tej książki od pół roku i coś zabrać się nie mogę. Może bliżej świąt :) Skoro mówisz, że jednak warto…

Zostaw odpowiedź